معماری www nbpars.ir 09128380245

سلام این وبلاگ زیر مجموعه نقش برتر است آدرس سایت اصلی nbpars.ir شماره تماس 09128380245
برای خرید هر محصول روی لینک آن کلیک و پس از پرداخت بلافاصله دانلود کنید

  • ۰
  • ۰
پاورپوینت بررسی نمونه موردی موزه خارجی ، نمونه های مشابه موزه بین المللی

تاریخ ایجاد 29/11/2017 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 170 اسلاید پاورپوینت   قیمت: 7500 تومان     تعدادمشاهده  2


مجموعه سازی برای انسان امری فطری است وذوق وسلیقه درگردآوری آن بی شک همواره همراه اوبوده است. دردوران نوسنگی،انسان مجموعه هایی ازصدف گوش ماهی، سنگ ریزه واستخوان جانوران راگردآوری وازآن برای تزئینات استفاده می نمود.درعهد باستان اشیاء گرانبهاء ونفیس که کلاً جنبه نذری داشت برای برآوردن نیازها دردرون زیارتگاهها ومعابد گردآوری میشد.درپایان سده چهارم وآغازسده سوم پیش از میلاد که مصرپایگاه فرهنگ وهنریونان گردید،و.....
 
فهرست مطالب
    تعریف موزه
    معماری موزه
    نمونه موردی موزه‌های خارجی برتر 
    موزه سلطنتی جنگ شمال
    موزه هولوکاست ید وشم اسرائیل
    موزه مرسدس بنز اشتوتگارت آلمان
    موزه ملی قطر
    موزه یهود برلین
    موزه هنر دنور
    موزه خولون اسرائیل
    موزه هنر میلواکی
 
بخشی از متن
بنا به تعریف شورای بین‌المللی موزه‌ها یا به اختصار ایکوم (ICOM)، موزه موسسه‌ای است غیر انتفاعی و در خدمت جامعه و توسعه آن که در عین ارائه خدمات به عموم مردم، وظیفه نگهداری، حفاظت و معرفی میراث ملموس و ناملموس جوامع بشری و نیز محیط‌زیست را به منظور مطالعه، آموزش و تفریح بر عهده دارد. با این حال ساختارهای کنونی کشور ما به گونه‌ای است که بسیاری از موزه‌ها، به عنوان مرکزی دولتی، تنها به نمایش و معرفی آثار می‌پردازند.
معماری موزه:
 
معماری موزه
 
معماری موزه‌ها از دو جنبه مختلف قابل بررسی است؛ نخست جنبه آموزشی و تحقیقاتی و دوم جنبه عمومی و فرهنگی آن. بنابرین موزه‌ها نیازمند طراحی خاصی هستند که بتواند در عین تامین امکان مطالعه برای محققان و علاقه‌مندان این حوزه، زمینه‌های استفاده عموم مردم را نیز فراهم آوردند. لکن این امر جز از طریق مطالعه و بررسی نمونه‌موردی موزه در ایران و جهان ممکن نیست.
نمونه موردی موزه خارجی:
 
نمونه موردی موزه خارجی
 
همانطور که پیش‌تر نیز بدان اشاره شد، یکی از بهترین راه‌های مطالعه و تحقیق در رابطه با ارائه طرحی ایده‌آل از یک موزه، بررسی نمونه موردی موزه داخلی و یا نمونه موردی موزه خارجی است؛ چراکه طراحی و ساخت موزه در کشورهای خارجی و علی‌الخصوص کشورهای اروپایی قدمت بیشتری دارد و از این رو مطالعه نمونه موردی موزه خارجی می‌تواند به انتقال بسیاری از تجربیات آنها در این زمینه نقش موثری ایفا کند. بنابرین در ادامه مطلب به ذکر کوتاه چند مورد از نمونه موردی موزه خارجی موجود در پاورپوینت پیش‌رو می‌پردازیم.
موزه هنر میلواکی:
 
نمونه موردی موزه میلواکی
 
موزه هنر میلواکی (Milwaukee Art Museum) یک موزه هنر واقع در شهر میلواکی ایالت ویسکانسین  است. این موزه یکی از بزرگترین موزه‌ها در ایالات متحده امریکا به شمار می‌رود و دارای بیش از ۲۵۰۰۰ اثر هنری است. موزه هنر میلواکی به عنوان نخستین موزه هنری میلواکی در سال ۱۸۸۸ میلادی افتتاح شد. این موزه که در ابتدا به عنوان بخشی از مرکز هنری میلواکی فعالیت می‌کرد، به دنبال ادغام با گالری هنر لایتون در سال ۱۹۵۷ میلادی، به ساختمان تازه تاسیسی انتقال یافت که توسط ایرو سارینن، به عنوان یادبود جنگ داخلی امریکا در میلواکی ساخته شده بود.
 
نمای داخلی موزه هنر میلواکی
 
یادبود جنگ داخلی امریکا در میلواکی که پس از آن به عنوان موزه هنر میلواکی شناخته می‌شد، در سال ۱۹۷۵ میلادی به یک نمایشگاه مستطیل شکلی از معمار بروتالیست، دیوید کاهلر، مزین شد. در سال ۲۰۰۱ میلادی نیز یک پاویون مرکزی و پل ورودی طراحی شده به دست معمار مشهور اسپانیایی، سانتیاگو کالاتراوا، به آن اضافه شد و توانست عنوان بهترین طراحی آن سال را از سوی نشریه تایم را برای معمارش به ارمغان بیاورد.
موزه هولوکاست:
 
موزه هولوکاست اسرائیل
 
موزه یَد وَشِم (به عبری: יָד וַשֵׁם) که به موزه هولوکاست شهرت دارد، بنای یادبود رسمی کشور اسرائیل برای قربانیان هولوکاست است. این موزه که به منظور گرامیداشت یاد و خاطره یهودیان کشته شده در جنگ جهانی دوم و نیز حفظ اسناد و آثار هولوکاست بنا شده است، در دامنه غربی کوه هرتسل قرار دارد. موزه هولوکاست یا ید وشم، در اصل مجموعه‌ای است که موزه تاریخ هولوکاست، بناهای یادبود مختلف نظیر یادبود کودکان و یا سالن خاطرات، موزه هنر هولوکاست، مجسمه‌ها و اماکن یادبود خارج محوطه نظیر دره ملل،کتابخانه، مرکز آموزشی و موسسه بین‌المللی مطالعات هولوکاست را در بر می‌گیرد.
 
نمای داخلی موزه هولوکاست اسرائیل
 
ساختمان فعلی موزه هولوکاست اسرائیل در سال ۱۹۹۳ میلادی توسط طراح نام آشنای مجتمع مسکونی هبیتات ۶۷ مونترال، موشه سفدی، به سبک بروتالیسم طراحی شده است. این موزه که در ۱۰ بخش مختلف به منظور نمایش جنبه‌های مختلف فاجعه هولوکاست طراحی شده بود، سرانجام در ۱۵ مارس سال ۲۰۰۵ میلادی با حضور ۴۰ تن از سران کشورهای مختلف جهان و نیز فرستاده ویژه سازمان ملل، کوفی عنان، افتتاح شد.
موزه یهود برلین:
 
نمای خارجی موزه یهود برلین
 
موزه یهود برلین در سال ۲۰۰۱ میلادی به عنوان بزرگترین موزه یهود اروپا بازگشایی شد. طراحی این موزه که بر روی بقایای موزه سابق یود برلین قرار دارد را معمار نام آشنای لهستانی، دنیل لسبسکیند عهده‌دار بوده است. موزه یهود برلین که هم اکنون در محدوده سابق آلمان غربی قرار دارد، تاریخ یهودی-آلمانی این کشور را با فرازهایی از وقایع جنگ جهانی دوم و مهم‌تر از همه هولوکاست را به تصویر می‌کشد.
 
نمای داخلی موزه یهود برلین
 
به گفته دنیل لیبسکیند، سه موضوع اصلی، کانسپت موزه یهود برلین را تشکیل می‌دهند: نخست، ناممکنی درک تاریخ برلین بدون در نظر گرفتن سهم فکری، اقتصادی و فرهنگی عمده یهودیان ساکن این شهر. دوم، ضرورت ادغام مادی و معنوی مفهوم هولوکاست در خاطر شهر برلین. سوم، تنها در صورت پذیرش و اقرار کمبودهای یهودیان برلین از سوی اهالی آن، می‌توان آینده‌ای انسانی را برای آلمان و کل اروپا متصور بود.
موزه مرسدس بنز اشتوتگارت:
 
نمای بیرونی موزه مرسدس بنز اشتوتگارت
 
موزه مرسدس بنز یک موزه اتومبیل در شهر اشتوتگارت آلمان است که تاریخ کمپانی خودروسازی مرسدس بنز را به تصویر می‌کشد.ساختمان فعلی که درست در بیرون دروازه اصلی کمپانی دایملر اشتوتگارت قرار دارد، در سال ۲۰۰۱ میلادی توسط استودیو یو اِن (UN Studio) و با الهام از موزه گوگنهایم نیویورک طراحی شده است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های موزه مرسدس بنز اشتوتگارت آلمان، آتریوم عظیم آن به شمار می‌رود که با الهام از موتور وانکل طراحی شده است. این موزه در نهایت پس از گذشت قریب به ۵ سال از شروع ساخت آن، در سال ۲۰۰۶ میلادی، به روی عموم گشوده شد.
موزه سلطنتی جنگ شمال:
 
نمای فوقانی موزه سلطنتی جنگ منچستر
 
موزه سلطنتی جنگ شمال (Imperial War Museums North) که به موزه سلنتی جنگ منچستر شهرت دارد، در منطقه تارافورد شهر منچستر واقع شده است. موزه سلطنتی جنگ شمال که یکی از ۵ زیرشاخه موزه ملی بریتانیا به شمار می‌رود، در زمینه بررسی درگیری‌ها و جنگ‌ها بر مردم و جوامع انسانی فعالیت دارد. ساختمان کنونی موزه سلطنتی جنگ منچستر به دنبال برگزاری فراخوانی در سال ۱۹۹۷ میلادی و بر اساس طرحی از دنیل لیبسکیند، معمار لهستانی، شکل گرفت. 
 
نمای داخلی موزه سلطنتی جنگ منچستر
 
ساخت این موزه در سال ۱۹۹۹ میلادی و به دنبال تصمیم وزیر فرهنگ وقت، کریس اسمیت، مبنی بر ساخت موزه‌ای در منطقه تارافوردِ منچستر کلید خورد. دلیل این انتخاب، پیوند ناگسستنی این منطقه از منچستر با جنگ جهانی دوم، به سبب وجود کارخانه‌های متعدد ساخت بمب افکن و سایر جنگنده‌های تهاجمی متفقین در این منطقه و نیز بمبارانی است که منجر به مرگ ۶۸۴ نفر از ساکنین این منطقه شد.
 
کانسپت موزه سلطنتی جنگ منچستر
 
حجم اصلی موزه سلطنتی جنگ منچستر، متشکل از سه بخشی اصلی است که از باور دنیل لیبسکیند مبنی بر از هم گسستگی جهان و تبدیل آن به قطعات خرد شده به سبب درگیری نشات می‌گیرد. هریک از این سه بخش که بیانگر یکی از عناصر آب، خاک و هوا هستند، با طراحی‌های متمایز خود، وظیفه خاصی را برعهده دارند. به طوری که بخش مرتفع آن که به عنصر هوا اختصاص دارد، در اصل بالکنی است که به واسطه ارتفاع ۵۵ متری خود، چشم‌انداز خوبی از کانال آب مجاور موزه جنگ و نیز شهر منچستر را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد.و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت , بررسی نمونه موردی , موزه خارجی ، نمونه های مشابه , موزه بین المللی ,تعریف موزه ,معماری موزه ,نمونه موردی موزه‌های ,خارجی برتر ,موزه سلطنتی جنگ شمال ,موزه هولوکاست , ید وشم اسرائیل ,موزه مرسدس بنز ,اشتوتگارت آلمان ,موزه ملی قطر ,موزه یهود برلین ,موزه هنر دنور ,موزه خولون اسرائیل ,موزه ,
مقالات مرتبط در این دسته
پروژه اتوکدی موزه+فاز2 و اجرایی با جزئیات کامل اتوکد
پروژه اتوکدی موزه+فاز2 و اجرایی با جزئیات کامل اتوکد
دانلود , پروژه اتوکد طراحی و معماری موزه هنر معاصر ,dwg
دانلود نقشه های موزه آبزیان و نمایشگاه آبزیان دریایی
دانلود , پروژه اتوکد طراحی معماری موزه و نمایشگاه هنر,dwg
دانلود , پروژه اتوکد طراحی و معماری موزه هنر و معماری,dwg
دانلود ,پروژه اتوکد طراحی موزه هنری منطقه ای,dwg
پروژه اتوکد طراحی طراحی موزه دریا بهمراه رندرهای تری دی مکس
پروژه اتوکد طراحی و معماری موزه
پروژه اتوکد طراحی موزه آثار تاریخی بهمراه رندرهای تری دی مکس
دانلود ,پروژه اتوکد طراحی و معماری موزه باستان شناسی,dwg
دانلود ,پروژه اتوکد طراحی و معماری موزه آب,dwg
پروژه اتوکد طراحی موزه وخط ادب پارسی بهمراه رندرهای تری دی مکس
پروژه اتوکد طراحی موزه آثار تاریخی بهمراه رندرهای تری دی مکس
پروژه اتوکد طراحی موزه ماشین بهمراه رندرهای تری دی مکس
دانلود , پروژه اتوکد طراحی موزه و مرکز هنر و صنایع دستی ,dwg
دانلود پروژه اتوکد طراحی و معماری موزه سفال و سفالینه بهمراه رندر تری دی مکس
پروژه اتوکد طراحی موزه موسیقی بهمراه رندرهای تری دی مکس
دانلود , فایل اتوکد طرح معماری موزه ICA
دانلود پروژه اتوکد طراحی و معماری موزه بهمراه رندر تری دی اسکچاپ


  • ۹۶/۰۹/۰۸
  • safaii safaii

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی