معماری www nbpars.ir 09128380245

سلام این وبلاگ زیر مجموعه نقش برتر است آدرس سایت اصلی nbpars.ir شماره تماس 09128380245
برای خرید هر محصول روی لینک آن کلیک و پس از پرداخت بلافاصله دانلود کنید

  • ۰
  • ۰


پاورپوینت تحلیل مشهور ترین موزه های جهان

تاریخ ایجاد 28/08/2013 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 142   قیمت: 4800 تومان   حجم فایل: 12828 kb  تعدادمشاهده  119


در این مطلب برای شما مهندسان گرامی پروژه پاورپوینت تحلیل مشهور ترین موزه های جهان را آماده کرده ایم که جز پروژه های جالب و کامل برای ارائه میباشد.

فهرست:
 
معرفی موزه های معروف دنیا
 
موزه سلطنتی جنگ
 
موزه هولوکاست
 
سایت پلان مجموعه ها
 
موزه مرسدس بنز
 
موزه ملی قطر
 
موزه یهود برلین
 
موزه هنر دنور
 
موزه خولون اسرائیل
 
………………………
 
موزه سلطنتی جنگ جزء اولین طرح های معماری لیبسکیند است که در شمال انگلیس ساخته شد .این مجموعه عظیم با پوسته نقره ای درخشان  آلومینیومی در کنار کانال منچستر قرار گرفته است.این موزه تاریخچه ای از جنگ های مهم اروپا از سال 1914 تا سال 2000 میلادی را در خود جاب داده است. ایده طراحی موزه از این تصور او ناشی می شود که جهان به قطعاتی خرد شده و متلاشی گشته و سپس به صورت تمثیلی ساده و ابتدایی از کشمکش وتضاد روی هم سوار گردیده است. از این رو موزه در نگاه کلی از سه بخش تشکیل شده استکه لیبسکیند ان ها را ”قطعات خرد شده“ می نامد سه بخشی که شاید به نوعی بیان کننده آب زمین و هواست و حوزه های جنگ را مجسم می کند.همان گونه که لیبسکیند شرح می دهد این مجموعه ی سه گانه عینیت دهنده تعارضات قرن بیستم است. جنگ ها از آن جا که در حالت کلی همواره روی زمین روی آب ها و در هوا رخ می دهند هرگز روی کاغذ به درستی به تصویر کشیده نمی شوند.
 
این سه بخش گسیخته و درهم شکسته شده در عین حال که با آشفتگی خویش ذهن را به چالش می کشند به گونه ای تحسین برانگیز وقار و زیبایی دارند.
 
قطعه میانی موزه پاره ای از زمین است عنصری منحنی شکل که در ابعاد تقریبی 70*150 متر گسترده شده و تالار نمایش بزرگی را در خود جای داده است .این بخش بزرگ شامل دو طبقه است که با سقف محدبی به ارتفاع 19 متر پوشیده شده است. رستوران موزه که منظره زیبایی از کانال را عرضه می کند در قطعه اب قرار دارد و با سقفی مفعر به نمایش در آمده است و آخرین بخش _البته نه از حیث اهمیت_ قطعه عمودی هوا است که ورودی ساختمان را تشکیل می دهد و به ارتفاع 55 متر است. این بخش تضاد و تقابل را با ارتفاع کم موزه در سمت راست کانال به تصویر می کشد. فضای داخل پیشنهادی این موزه برگرفته از شکل انحنای زمین است وچون این طرح با اتفاقاتی که در جهان می افتد در ارتباط است موجب درک موقعیتی سریع و بی واسطه از موزه می شود.
 
رابطه ای که میان جریان بی وقفه موزه و چشم انداز بیرون آن بر قرار است به وسیله نظام تسلسل 24 ساعته جهان تعدیل یافته است. بعد فضا و زمان موزه باعث شناختی آسان از فضایی حاکی از تضاد می شود و تنشی را میان این تضاد و زیر بنای تاریخی آن نشان می دهد. قفسه های بادبان مانندی که در خارج از ساختمان به نمایش گذاشته شده به نحو شگفت انگیزی با مناظر اطراف به خصوص زمین فوتبال منچستر یونایتد در ارباط است.
 
موزه هولوکاست
 
ساختمان موزه در دامنه تپه ای مشرف به روستای اینکریم اورشلیم قرار گرفته است.بنای جدید موزه تاریخ هولوکاست نتیجه طرح توسعه ده ساله و 100 میلیون دلاری بنیاد ”یاد واشم“ (yad vashem) (بنیاد قهرمانان و شهدای هولوکاست)است.
 
موزه تاریخ هولوکاست در واقع بدنه اصلی و ستون فقرات پروژه 75000 متر مربعی موشه سفدی اس که جایگزین ساختمان موجود شده است و به عنوان مرکز مجموعه مطرح شده است.سفدی در طراحی این ساختمان به این موضوع واقف بود که موضوع آدم سوزی نمونه مشابهی ندارد و بنابراین ساختمان آن نیز نمی تواند از نمونه های مشابه پیروی کند.
 
قسمت اعظم بدنه اصلی موزه که از بتن و شیشه ساخته شده در زیر تپه پنهان شده است وبا نشان دادن بخشی از ستون فقرات 150 متری خود توانسته است به صورتی ملموس ابعاد واقعی خود را به بیننده منتقل کند.
 
 
 
در انتهای این برآمدگی و در نزدیکی ورودی موزه و مرکز بازدید کنندگان یک منشوربزرگ به سمت دهکده از تپه بیرون آمده که گویی در فضا شناور است ودر انتهای دیگر بنا دیوار های کناری ساختمان از یکدیگر باز شده و با خم شدن به بیرون شکل دو بال را به وجود آورده است.این فرم تاکیدی استعاری بر ادامه زندگی بعد از تجربه مرگ است.
 
مجموعه گالری ها با نور طبیعی و از طریق شکاف سقفی که در ارتفاع 18 متری قرار دارد روشن می شوند. این گالری ها در طول یک مسیر خطی پیاده که در خاک فرو رفته قرار گرفته اند.
 
هنگامی که وارد موزه می شوید گالری ها از نظر پنهان هستند و به مرور که در مسیر قدم می گذارید بسته به موضوع و تاریخ هولوکاست گالری ها نمایان می گردند.
 
در انتهای موزه سالن اسامی فضایی دراماتیک به وجود آورده است
 
یک استراکچر مخروطی 9 متری که انتهای آن به سمت آسمان باز است محل ثبت اسامی میلیون ها یهودی قربانی هولوکاست است .یک مخروط معکوس که از داخل یک سنگ طبیعی کنده کاری شده و به احترام قربانیانی که هیچ گاه شناخته نشدند ساخته شده است.
 
این موزه در واقع از دو محور خطی حرکتی تشکیل شده است که اولی به صورت حجم اصلی و نمای اصلی عمود بر ورودی موزه ظهور پیدا کرده  که محل قرار گیری نور گیر های سقفی و گالری ها می باشد و دومی در دل زمین پنهان شده است و در اخر به حجم مخروطی شکل ختم می شود.این مسیر به گونه ای راز آلود و ساکت طراحی شده است که گویی چشم مخاطب خود را به اسراری پنهان راهنمایی می کند. مرکز جدید فرهنگی آموزشی و تحقیقاتی سندی نشان دهنده موقعیت بنیاد یاد واشم به عنوان یک مرکز بین المللی تحقیقات و نگهداری یادمان هولوکاست است.و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
برترین موزه های جهان, تحلیل بهترین موزه های جهان, تحلیل موزه, تحلیل موزه های برتر, تحلیل های موزه, دانلود پروژه سبک مدرن, سبک مدرن, طراحی معماری, طراحی معماری 3, طراحی معماری موزه, طراحی موزه, طرح موزه, مشهور ترین موزه های جهان, مطالعات موزه, معماری مدرن, معماری موزه, موزه, پاورپوینت تحلیل معماری, پ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری موزه هنرهای دستی سوئد ، اثر گروه معماری الیندس
بررسی، استانداردهای طراحی نمایشگاه اتومبیل،پاورپوینت
بررسی، باغ موزه های تاریخی تهران،پاورپوینت
پاورپوینت بررسی موزه هولون، اسرائیل (فلسطین اشغالی)
پاورپوینت بررسی معماری ، موزه جنگ منچستر ، Imperial War Museum
دانلود , پاورپوینت,بررسی مجتمع فرهنگی بوعلی سینای همدان.pptx
دانلود , پاورپوینت,بررسی مجتمع فرهنگی فجر سنندج.pptx
بررسی، موزه آب یزد،پاورپوینت
پاورپوینت بررسی سالنهای موسیقی ، اودیتوریوم ، پارکودلا در رم اثر رنزو پیانو
پاورپوینت بررسی موزه کیاسما در هلسینکی فنلاند ، استیون هال
پاورپوینت بررسی موزه احمدآباد، هندوستان اثر لوکوربوزیه
پاورپوینت بررسی موزه هنرهای معاصر کلیولند اثر فرشید موسوی
پاورپوینت بررسی موزه سرخ اثر دیوید اَجی -David Adjaye's
پاورپوینت بررسی طرح موزه نئوس اثر دیوید چیپرفیلد
پاورپوینت بررسی موزه هرنینگ+فیلم
دانلود آنالیز نمونه موردی موزه ( موزه یهود برلین ) ,پاورپوینت
پاورپوینت بررسی باغ موزه دفاع مقدس در عباس آباد تهران
تحلیل ,فرهنگسرا خاوران(جوان) - پاورپوینت
تحلیل بنای , فرهنگسرای فرشچیان - پاورپوینت
دانلود ضوابط و استانداردهای ,طراحی فرهنگسر ا - پاورپوینت
  • ۹۶/۰۶/۱۳
  • safaii safaii

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی