معماری www nbpars.ir 09128380245

سلام این وبلاگ زیر مجموعه نقش برتر است آدرس سایت اصلی nbpars.ir شماره تماس 09128380245
برای خرید هر محصول روی لینک آن کلیک و پس از پرداخت بلافاصله دانلود کنید

  • ۰
  • ۰
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و تحلیل آثار ریچارد میر

تاریخ ایجاد 29/11/2017 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 70 اسلاید   قیمت: 9500 تومان     تعدادمشاهده  3


میر در کارهایش همواره رنگ سفید بکار می برد و از همین رو گروه آنان به نام مستعار معماران سپید نامیده می شوند .در میان معماران هم عصر خودش به مفاهیم فرهنگی بیش از پیش وفادار و متعهد بود و به نحوی هوشمندانه فضاهای عمومی و خصوصی را در بافت شهری آشتی داد از همین رو لحن فرهنگی معماری او بسیار صادقانه است اندازۀ کلی و تناسبات ساختمان جدید در مقیاسی اند که به همراه Kunsthall حس وحدت ایجاد کنند، درحالیکه هر عرفی هویت یگانۀ خود را حفظ می کند.

فهرست مطالب
    زندگی نامه ریچارد میر
    زندگی حرفه‌ای ریچارد میر
    جوایز و افتخارات
    سبک معماری ریچارد میر
    ویژگی اصلی آثار ریچارد میر
    فلسفه طراحی
    هنر و معماری
    آثار ریچارد میر
    موزه هنر آتلانتا | جورجیا (High Museum of Art | Georgia)
    خانه اسمیت دارین | کنتیکت (Fred I. Smith House | Connecticut)
    خانه داگلاس هاربر اسپرینگز | میشیگان (Douglas House | Michigan)
    مرکز گتی لس آنجلس | کالیفرنیا (Getty Center | California)
    موزه فریدر بوردا بادن-بادن | آلمان (Museum Frieder Burda | Germany)
    خانه ساحلی ریچارد میر | کالیفرنیا (Southern California Beach House | California)
    کلیسای جوبیلی رم | ایتالیا (Jubilee Church | Italy)
 
بخشی از متن
زندگی نامه ریچارد میر:
 
ریچارد میر
 
ریچارد میر در شامگاه ۱۲ اکتبر ۱۹۴۳ میلادی در شهر نیوجرسی و از پدر و مادری یهودی‌تبار متولد شد. او پسر جوزف میر، مالک یک عمده فروشی مشروبات الکلی، و کارولین کالتنبچر بود و دو برادر کوچکتر داشت. دوران کودکی ریچارد میر در منطقه‌ای حوالی ماپلوود سپری شد و وی در همین منطقه به دبیرستان کلمبیا پیوست. او به دنبال فارغ‌التحصیلی از دبیرستان کلمبیا،  به دانشگاه کرنل وارد شد و توانست در سال ۱۹۵۷ میلادی، مدرک کارشناسی خود را این دانشگاه معتبر اخد نماید.
 
زندگینامه ریچارد میر
 

ریچارد میر به دنبال فارغ التحصیلی از دانشگاه کرنل، به کشورهای اسرائیل، یونان، آلمان، فرانسه، دانمارک، فنلاند و ایتالیا سفر کرد و در این سفرها با معماران زیادی آشنا شد. یکی از نکات قابل توجه در مطالعه زندگی ریچارد میر، نسبت خانوادگی وی با یکی از برجسته‌ترین معماران و نظریه پردازان معاصر و عضو گروه پنج معمار بزرگ نیویورک، پیتر آیزنمن، است که نمی‌شود منکر تاثیرات مثبت آن بر وی شد.
زندگی حرفه‌ای ریچارد میر:
 
گروه پنج معمار بزرگ نیویورک و ریچارد میر
 
ریچارد میر تا سال ۱۹۵۹ میلادی، نزد معماران مشهوری همچون اسکیدمور، اوینگز و مریل به فعالیت پرداخت. وی پس از آن نیز برای سه سال نزد مارسل برور کار کرد و سرانجام فعالیت خود را به عنوان یک معمار مستقل در سال ۱۹۶۳ میلادی آغاز نمود. ریچارد میر توانست به واسطه استعداد خود، پله‌های ترقی را به سرعت طی کند و در سال ۱۹۷۲ میلادی، به یکی از اعضای گروه ۵ معمار بزرگ نیویورک بدل گردد. این گروه که سایر اعضای آن را چهار معمار برتر آن دوران یعنی پیتر آیزنمن، مایکل گریوز، چارلز گواتمی و جان هیدوک تشکیل می‌دادند را می‌توان اساطیر معماری معاصر به شمار آورد.
 
زندگی حرفه‌ای ریچارد میر
 
ریچارد میر در اوایل دوران کاری حرفه‌ای خود، با هنرمندان بزرگی نظیر فرانک استلا همکاری نیز کرد که حاصل آن، راهیابی رنگ سفید و اشکال هندسی پیچیده به طرح‌های وی بود. ریچارد میر که در ابتدا به واسطه طراحی‌های بی‌نظیری همچون خانه‌های مسکونی متعدد، انجمن ادبی آتنیوم واقع در نیوهارمونی ایالت ایندیانا و موزه هنر آتلانتا شناخته می‌شد، با طراحی مرکز گتی که یک مجتمع فرهنگی واقع در لس آنجلس بود، محبوبیتی دو چندان یافت.
جوایز و افتخارات:
 
جوایز و افتخارات ریچارد میر
 
ریچارد میر درسال ۱۹۸۴ میلادی، به کسب جایزه معتبر پریتزکر نائل آمد که به گفته داوران، به سبب سازه‌های شخصی، نیرومند و اصیل این معمار برجسته است. ریچارد میز در سال ۲۰۰۸ میلادی نیز موفق به کسب مدال طلای معماری آکادمی هنر و ادبیات امریکا شد و دهکده لیدو جسلو نیز توانست جایزه بین‌المللی دیدالو منوسه را برای وی به ارمغان آورد. او همچنین یکی از اعضای ارشد شورای طراحی‌های آینده نیز به شمار می‌رود و موفق به کسب مدال طلای انجمن معماران امریکایی یا به اختصار AIA در سال ۱۹۹۷ میلادی شد. دانشگاه کرنل در سال ۲۰۱۰ میلادی، مقام استادی این دانشگاه را به ریچارد میر اعطا نمود و وی تنها ۳ سال پس از آن موفق به کسب جایزه  A+ دستاوردهای یک عمر شد.
 
مرکز هنرهای معاصر مانا
 
ریچارد میر، در سال ۲۰۱۴ میلادی، موزه‌ای دارای ۴۵۰۰ متر مربع فضای نمایشگاهی را در مرکز هنرهای معاصر مانا افتتاح نمود. این فضا بیشتر کارهایی را که او در طول زندگی خود انجام داده در زیر یک سقف جمع می‌کند و جایگزین نسخه بسیار کوچکتری است که در سال ۲۰۰۷ میلادی در شهر لانگ آیلند کوئینز افتتاح شد و تا سال ۲۰۱۳ تنها پذیرای دانشجویان و تورها بود. این محل جدید برای اولین بار اتاق‌هایی را برای نمایش مجسمه‌های ریچارد میر، نقشه‌های معماری و کولاژها (هنر اختلاط رنگ‌ها) فراهم کرده است و بنابر برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، احتمالا شامل یک کتابخانه پژوهشی نیز خواهد بود.
سبک معماری ریچارد میر:
 
سبک معماری ریچارد میر
 
امروزه شرکت ریچارد میر و شرکا، در دفاتر خود واقع در نیویورک و لس‌آنجلس بر روی پروژه‌های مختلفی از چین گرفته تا تل‌آویو و از پاریس گرفته تا هامبورگ مشغول به کار است. با این حال بسیاری از کارهای میر را می‌توان مبتنی بر کارهای معماران اوایل تا دوره میانی قرن بیستم، به ویژه طراحی‌های لوکوربوزیه و دوره نخست کارهای وی، دانست. این امر تا بدان جایی پیش رفته است که برخی، از پایبندی ریچارد میر به بسیاری از ایده‌های لوکوربوزیه حتی بیشتر از خود او باور دارند!
 
ویلا ساوا
 
ریچارد میر بسیاری از ایده های منتج از آثار لوکوربوزیه، به ویژه ویلا ساوا و پاویون سوئیس، را گسترش داد. لکن بسیاری از آثار ریچارد میر را می‌توان منعکس کننده آثار سایر طراحان برجسته‌ای نظیر میس وندروهه و در برخی موارد فرانک لوید رایت نیز دانست. با این حال رنگ سفید به کار برده شده در بیشتر آثار ریچارد میر، امری مختص وی است که پیش از آن اغلب در طراحی کلیساها و خانه‌های روستایی برخی کشورهای حوزه مدیترانه نظیر اسپانیا، یونان و ایتالیا به کار برده می‌شد.
آثار ریچارد میر:
 
آثار ریچارد میر
 
ریچارد میر به عنوان یکی از بزرگترین معماران معاصر، دارای آثار بسیاری در سراسر جهان است که من جمله اهم آنها می‌توان به آثاری نظیر موزه هنر آتلانتا، خانه اسمیت، خانه داگلاس و خانه ساحلی اشاره کرد. با این حال وی دارای آثار مطرح دیگری همچون موزه هنرهای معاصر بارسلون اسپانیا، موزه رسانه پالی در بورلی هیلز کالیفرنیا، تالار شهر لاهه هلند، تالار شهر سن خوزه، مجتمع‌های تجاری متعدد و برج شهر در پراگ جمهوری چک نیز هست. لکن در ادامه مطلب تنها به ذکر چند نمونه مشهور آثار ریچارد میر بسنده کرده و توضیحات تکمیلی را به پاورپوینت آن موکول می‌کنیم.
موزه هنر آتلانتا | جورجیا (High Museum of Art | Georgia):
 

موزه هنر آتلانتا ریچارد میر
 
موزه هنر عالی آتلانتا که تحت عنوان موزه هنر آتلانتا ریچارد میر نیز یاد می‌شود، یکی از بزرگترین موزه‌هایی در ایالات متحده امریکا به شمار می‌رود که توسط ریچارد میر طراحی شده است.موزه هنر آتلانتا که رنگ سفید و اشکال هندسی پیچیده رایج در بسیاری از آثار ریچارد میر در آن نیز به چشم می‌خورد را می‌توان الهام گرفته از موزه گوگنهایم نیویورک دانست که مهم‌ترین جلوه آن، استفاده از مارپیچی شیب‌دار به عنوان راه‌پله است.
خانه اسمیت دارین | کنتیکت (Fred I. Smith House | Connecticut):
 

خانه اسمیت ریچارد میر
 
خانه فردریک جی. اسمیت که به اختصار خانه اسمیت خوانده می‌شود، یکی دیگر از مشهورترین آثار ریچارد میر به شمار می‌رود که به سبک معماری مدرن طراحی شده است. خانه اسمیت که طراحی آن توسط ریچارد میر به سال ۱۹۶۴ میلادی باز می‌گردد، دارای زیربنایی معادل ۸۵۰ متر مربع می‌باشد و به واسطه طراحی منحصر به فرد خود، موفق به کسب جوایز جهانی معتبر بسیاری شده است. امروزه در بسیاری از کتاب‌ها، از خانه اسمیت به عنوان یکی از برجسته‌ترین آثار معماری ساخته شده به سبک مدرن، یاد می‌شود.
خانه داگلاس هاربر اسپرینگز | میشیگان (Douglas House | Michigan):
 

خانه داگلاس ریچارد میر
 
خانه جیمز و جین داگلاس که بیشتر تحت عنوان خانه داگلاس شناخته می‌شود، در ساحل جنوبی دریاچه میشیگان قرار دارد. خانه داگلاس، یک سازه چهار طبقه مدرن سفید رنگ و با سقف فلتی از جنس نوعی چوب قرمز است. حجم کلی خانه داگلاس را می‌توان مستطیلی دانست که به صورت عمودی قرار گرفته است و دیوار رو به دریاچه آن را شیشه‌ای سرتاسری تشکیل می‌دهد که به منظور ایجاد چشم‌اندازی هرچه وسیع‌تر از دریاچه میشیگان، ساخته شده است.
خانه ساحلی ریچارد میر | کالیفرنیا (Southern California Beach House | California):
 
خانه ساحلی ریچارد میر
 

خانه ساحل جنوبی کالیفرنیا که به اختصار خانه ساحلی نامیده می‌شود، یکی دیگر از خانه‌های مطرح طراحی شده به دست ریچارد میر است. این خانه با برخورداری از همان ویژگی‌های ثابت خانه‌های ریچارد میر نظیر رنگ سفید و به کارگیری احجام پیچیده در کنار دیوارهای شیشه‌ای چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای به اقیانوس آرام دارد و با سایه‌بان‌های فلزی سفید رنگ، خودنمایی می‌کند. منتهی جالب‌ترین نکته در پلان خانه ساحلی ریچارد میر نهفته است؛ چراکه این معمار خوشنام در طراحی پلان خانه ساحلی، از طریق تفکیک کامل فضاها، پلان آزاد رایج در سایر آثار خود را به کناری نهاده است.
کلیسای جوبیلی رم | ایتالیا (Jubilee Church | Italy):
 

کلیسای جوبیلی که از آن تحت عنوان کلیسای پدر بخشنده نیز یاد می‌شود، یک کلیسای کاتولیک رومی واقع در مرکز منطقه مسکونی “تور تره تست” رم است که به ایفای نقش در قالب محل گردهمایی ساکنین این منطقه نیز می‌پردازد. طرح فعلی کلیسای جوبیلی رم که آثار طراحی ریچارد میر در آن به چشم می‌خورد، طی فراخوانی در سال ۱۹۹۶ میلادی و از بین طرح‌های ارائه شده توسط معماران بزرگی نظیر فرانک گهری، سانتیاگو کالاتراوا و تادائو آندو انتخاب شده است.

 و.....

 

 

 

 

 


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت ,بررسی بیوگرافی ,تحلیل آثار ریچارد میر , بیوگرافی ریچارد میر, پلان خانه داگلاس, پلان خانه ساحلی ریچارد میر, پلان مرکز گتی, تحلیل آثار ریچارد میر, تحلیل خانه اسمیت اثر ریچارد میر, تحلیل خانه داگلاس, تحلیل کلیسای جوبیلی, خانه اسمیت, خانه اسمیت اثر ریچارد میر, خانه داگلاس, خانه داگلاس اثر ر,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و آثار گائتانو پسی
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و آثار معماری هرزورگ و دمورن
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و آثار معماری آدولف لوس (Adolf Loss)
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و آثار اتین لویی بوله (Etienne-Louis Boullee
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و آثار ویلیام موریس (William Morris)
پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار لویی کان
پاورپوینت زندگینامه و آثار برتراند راسل
پاورپوینت بررسی بیوگرافی ، آثار معماران مطرح ، هرزورگ و دمورن
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و آثار آنتونی ویدلر
پاورپوینت بررسی معماری و زندگینامه وارطان هوانسیان - 37 اسلاید
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و آثار معماری زاحا حدید معمار عراقی
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و آثار معماری آلوار آلتو
پاورپوینت بررسی تاریخ باغسازی جهان -انسان.طبیعت.معماری
پاورپوینت بررسی دیدگاه معماران بزرگ جهان درمورد معماری
پاورپوینت بررسی بیوگرافی سهروردی
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و آثار استیون هال
معرفی آثار مسکونی نورمن فاستر و ریچارد راجرز،پاورپوینت
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و آثار رنزو پیانو
پاورپوینت بررسی بیوگرافی ، عقاید و برگزیده آثار نابغه معماری آلوار آلتو
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و آثار چارلز گواتمی


  • ۹۶/۰۹/۰۸
  • safaii safaii

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی